Wiadomości

Premier Morawiecki zapowiada znaczące odchudzenie rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki ma dziś rozmawiać z ministrami o „odchudzaniu administracji”. Decyzje mamy poznać w poniedziałek. Zmniejszenie rządu będzie – jak określił premier – „znaczące”.

Ministrów, w tym wiceministrów, będzie mniej o 20-25 procent – zapowiadał Mateusz Morawiecki. Wyjaśniał, że celem jest zwiększenie efektywności gabinetu.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że zmiany to kontynuacja zapowiedzianych na początku tygodnia działań pod hasłem „sprawne państwo”. – Jestem zdecydowany, żeby w ciągu dwóch miesięcy odchudzić nasz rząd, uporządkować te tematy kart kredytowych, tematy gabinetów politycznych, ale w szczególności liczbę wiceministrów i kompetencje poszczególnych wiceministrów – mówił premier.

Szef rządu zapowiedział w poniedziałek likwidację wszelkich nagród oraz premii dla ministrów i wiceministrów.

Z deklaracji szefa rządu wynika, że podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. Premier mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych.

Ze stanowiskami pożegnali się już sekretarz stanu w kancelarii premiera Jarosław Pinkas oraz wiceministrowie infrastruktury Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!