Wiadomości

Premier Czech: “Na nic się nie zgodziłem. Nie ma planów wycofania skargi przeciwko Polsce”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zadziwiające informacje napływają z Czech: premier Andrej Babis poinformował na konferencji prasowej, że żadne porozumienie nie zostało osiągnięte z Polską, a jego kraj nie ma w planach wycofania skargi do TSUE.

Na nic się nie zgodziłem, sprawa sądowa jest nadal w toku – powiedział dziennikarzom podczas briefingu prasowego premier Czech Andrzej Babis. Polityk zaprzeczył twierdzeniom Polski, że Czechy są gotowe zgodzić się na porozumienie w sprawie polskiej umowy dot. kopalni Turów.

– Jesteśmy bliscy porozumienia; Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek skierowany do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Porozumienie zakłada wieloletnie projekty współfinansowane przez stronę polską; elektrownia i kopalnia Turów będą pracowały – poinformował wcześniej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po rozmowach z premierem Czech w sprawie kopalni Turów.

Premier Morawiecki: Czechy zgodziły się wycofać wniosek do TSUE

– Pojawiające się w mediach przeinaczenia wynikają z faktu, że wycofanie skargi ma się odbyć po podpisaniu finalnego porozumienia. Co jest oczywiste przy tego typu umowach – komentuje rzecznik rządu Piotr Müller, odpowiadając na słowa premiera Czech, że Czesi nie planują wycofać skargi do TSUE ws. kopalni Turów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!