Wiadomości

Pracownik Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez CBA na gorącym uczynku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy CBA doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej.

Pracownik bytomskiego oddziału Spółki Restrukturyzacji Kopalń zatrzymany przez funkcjonariuszy katowickiej Delegatury CBA. Mężczyznę ujęto w czwartek popołudniu w pobliżu Stadionu Polonii Bytom, w chwilę po przyjęciu przez niego 30 tys. zł w gotówce. Łapówka stanowiła ,,wynagrodzenie” w zamian za udzielanie zleceń i dokonywanie odbioru prac budowlanych. Z ustaleń śledczych CBA wynika, że był to dopiero początek planowanej dalszej ,,współpracy”.

Zatrzymany usłyszał zarzuty korupcyjne w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo jest rozwojowe.

Apelujemy do wszystkich osób, które mogą być uwikłane w korupcyjny proceder i którzy wręczyli korzyść majątkową – istnieje możliwości skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 kk. Należy powiadomić o tym fakcie, zanim organ o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!