Wiadomości

Pracownicy skarbówki pracowali dla mafii hazardowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS na Śląsku pracowało dla mafii hazardowej – twierdzi Prokuratura Krajowa. To największa sprawa tego typu w Polsce.

Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali pięciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zatrudnionych w Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej organizującej nielegalne gry hazardowe.

“Sprawa jest precedensowa, bo dotyczy dwóch grup przestępczych zajmujących się nielegalnym hazardem, z którą współpracowało co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS. Wszyscy pracowali w komórce organizacyjnej zajmującej się zwalczaniem nielegalnego hazardu. Według naszych informacji przychodzili na kontrole do punktów, w których odbywały się nielegalne zakłady na maszynach. – Jak gdyby nigdy nic pobierali sporą ilość gotówki z urządzeń – twierdzi nasze źródło. Dlatego postawiono im m.in. zarzuty przywłaszczania środków finansowych zabezpieczanych w zatrzymywanych automatach do gier losowych i tym samym usuwania dowodów przestępstw karnoskarbowych” – czytamy na portalu rp.pl.

Prokuratura Krajowa twierdzi także, że „podejrzani ostrzegali organizatorów nielegalnego hazardu o planowanych kontrolach lokali celem uniknięcia zajmowania maszyn i likwidacji lokali oraz o sposobach unikania odpowiedzialności karnej”. W efekcie kontrolowane automaty nie wykazywały nielegalnej gotówki poza wykazaną, opodatkowaną kwotą. Lokale z automatami bez koncesji działały dzięki współpracy ze skorumpowanymi funkcjonariuszami.

Skala jest ogromna – mafia miała na terenie Śląska blisko 40 punktów, w których działało 209 nielegalnych automatów o wartości ok. 6 tys. zł każdy oraz ruletka do gry. Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwał co najmniej od stycznia 2018 r. Według śledczych proceder współpracy funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwał co najmniej od stycznia 2018 r.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!