Świat Wiadomości

Pracownicy Google’a utworzyli pierwszy związek zawodowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal kresy.pl pracownicy Google’a utworzyli pierwszy związek zawodowy – Alphabet Workers Union. „Rzadki krok w branży technologicznej, który stanowi jednocześnie największe i najbardziej zorganizowane wyzwanie dla zarządu firmy” – napisał w poniedziałek CNN. Celem związkowców jest posiadanie „istotnego wpływu pracowników na decyzje, które dotyczą ich i społeczeństwa”.

Pracownicy Google i innych firm Alphabetu (macierzysta spółka Google’a) ogłaszają dzisiaj utworzenie związku zawodowego Alphabet Workers Union przy poparciu Communications Workers of America (CWA). To pierwszy taki związek w historii firmy – podkreślono w poniedziałkowym komunikacie. CWA jest największym związkiem zawodowym komunikacji i mediów w USA.

O powstaniu Alphabet Workers Union, twórcy związku poinformowali w poniedziałkowym wydaniu „New York Timesa”.

„Mamy dość” – napisali liderzy związku. „Kierownictwo ignorowało zastrzeżenia tysięcy naszych pracowników w Google i w filiach Alphabetu” – dodano.

Zaznaczono, że związek otwarty będzie dla wszystkich pracowników etatowych oraz współpracowników kontraktowych.

Zdaniem twórców powstanie związku to „historyczne wydarzenie”, ponieważ to pierwszy związek zawodowy, który został utworzony w dużej spółce technologicznej. W tym momencie zrzesza ponad 200 pracowników.

„To my pracownicy, zbudowaliśmy Alphabet. Piszemy kody, sprzątamy biura, podajemy jedzenie, prowadzimy autobusy i testujemy auta samosterujące i robimy wszystko, by ta machina działała. Jesteśmy w Alphabecie, bo chcemy tworzyć technologię, która ulepsza świat” – NYT cytuje twórców związku.

„Chcemy żeby Alphabet był firmą, w której pracownicy posiadają istotny wpływ na decyzje, które dotyczą nas i społeczeństw, w których żyjemy” – napisano.

Czy to początek końca Google?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!