Europa Islam Wiadomości

Pracownicy brytyjskiego MSZ przez cały dzień nosili hidżaby w ramach “szacunku” dla muzułmanek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownicy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii zostali zaproszeni do noszenia przez cały dzień hidżabów. Mają one symbolizować „wyzwolenie, szacunek i bezpieczeństwo”.

Departament został oskarżony o poparcie „instytucjonalnego ucisku kobiet” poprzez rozdanie pracownikom fundowanych przez podatników chust w celu świętowania Światowego Dnia Hidżabu.

Akcja odbyła się jednocześnie z opisywaną przez nasz portal sytuacją, gdy kobiety w Iranie spaliły swoje chusty w proteście, że zostały zmuszone do noszenia ich pod groźbą aresztowania i więzienia. Miała też miejsce kilka dni przed tym, gdy Wielka Brytania obchodziła 100. rocznicę głosowania kobiet.

Maajid Nawaz, który stoi na czele kontr-ekstremistycznego think-tanku Fundacji Quilliam, skrytykował departament za „wspieranie Światowego Dnia Hidżabu i instytucjonalnego ucisku kobiet poprzez kulturę skromności, podczas gdy odważne kobiety z Iranu ryzykują”.

Poseł Andrew Bridgen powiedział z kolei: „Chciałbym wiedzieć, czyj to był świetny pomysł. To absurdalne, kompletne marnowanie pieniędzy podatników, a nie działalność departamentu rządowego. Nie widzę Foreign Office promującego chrześcijaństwo lub rozdawanie krzyży”.

Ministerstwo wysłało do swoich pracowników takiego maila: „Czy chciałbyś spróbować hidżabu lub dowiedzieć się, dlaczego muzułmańskie kobiety noszą chustę? Przyjdź na naszą akcję. Darmowe chusty dla wszystkich, którzy zdecydują się nosić go na dzień lub na część dnia”.

A także: „Muzułmańskie kobiety, wraz z wyznawcami wielu innych religii, wybierają noszenie hidżabu. Wielu znajduje wyzwolenie, szacunek i bezpieczeństwo poprzez noszenie go. #StrongInHijab. Dołącz do nas na #WorldHijabDay”.

Rzecznik Foreign Office powiedział: „To było wewnętrzne wydarzenie dla pracowników w Londynie, którzy chcieli lepiej zrozumieć różne problemy kulturowe i społeczne, które mogą napotkać podczas pracy za granicą”.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/pracownicy-brytyjskiego-msz-u-jeden-dzien-chodzili-hidzabach/

Źródło: ndie.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!