Polska Wiadomości

Poznańska parafia została ukarana mandatem za zbyt głośne dzwony…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl jedna z poznańskich parafii została ukarana mandatem przez Inspektorat Ochrony Środowiska. Powodem były zbyt głośno bijące kościelne dzwony, których dźwięk przeszkadzał mieszkańcom.

Poznańska parafia pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego została ukarana mandatem przez Inspektorat Ochrony Środowiska. O sprawie poinformowano w komunikacie zamieszczonym stronie internetowej parafii.

Jak się okazuje, kara została nałożona za zbyt głośno bijące kościelne dzwony, które przeszkadzały mieszkańcom.

“Do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom. Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i nie dostosowania się  do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu, został wypisany mandat w kwocie 300 złotych” – poinformowała parafia pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego.

Jednocześnie urzędnicy zalecili, by wyciszyć dzwony i ostrzegli, że w przypadku niedostosowania głośności dzwonów do obowiązujących norm, nałożone zostaną kolejne kary.

“W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom” – dodano w komunikacie parafii.

To nie pierwsza taka sytuacja w Polsce. Do podobnej sytuacji doszło w 2017 roku w Rybiku, gdzie kary nałożone zostały na kilka kościołów.  Podobne kary były również nakładane na parafie w Opolu czy Lubsku (woj. lubuskie).

Śmiech na sali…

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!