Wiadomości

Poznał dziewczynę przez internet. Nie skończyło się to dla niego dobrze…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poznał dziewczynę przez internet i umówił się z nią na randkę w wyznaczonym miejscu. Kiedy się spotkali, został napadnięty i okradziony. Kryminalni potrzebowali kilkanaście godzin, żeby zatrzymać sprawców. Za popełnione przestępstwo może grozić im nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2022 roku w Jaworznie. 32-letnia kobieta nawiązała znajomość internetową z pewnym mężczyzną. W czasie rozmów w sieci wielokrotnie sugerowała, że chętnie się z nim spotka. Mężczyzna przyjął zaproszenie kobiety i pojawił się w umówionym miejscu w Jaworznie. Po kilku minutach rozmowy do samochodu w którym siedzieli podszedł mężczyzna i dotkliwie pobił 42-latka, kradnąc mu telefon oraz zegarek.

Po całym zdarzeniu para uciekła w nieznanym kierunku. Poszkodowany natychmiast zgłosił ten fakt dyżurnemu jaworznickiej policji i od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania sprawców napadu. Dzięki uzyskanym informacjom, policjanci szybko ustalili tożsamość przestępczego duetu. Gdy kryminalni zapukali do drzwi ich mieszkania, para była kompletnie zaskoczona. Podczas przeszukania odnaleziono również skradzione mienie, którego wartość została wyceniona na ponad siedem i pół tysiąca złotych.

42-latek i 33-latka trafili do policyjnej celi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono im zarzuty rozboju. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, natomiast kobieta została objęta policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo może grozić im kara nawet do 12 lat więzienia.

/slaka.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!