Wiadomości

Pożar w Biełgorodzie po uderzeniu ukraińskiego drona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Biełgorodzie w Rosji wybuchł pożar. Lokalni mieszkańcy zgłaszali problemy z prądem. Większość rosyjskich źródeł podaje, że pożar wywołało uderzenie ukraińskiego drona, ale oficjalnych oświadczeń brak.

Według lokalnych kanałów na Telegramie pożar w podstacji w pobliżu aresztu śledczego rozpoczął się po „nalocie”, w którym brały udział trzy ukraińskie drony, z których jeden trafił w podstację. W efekcie występują problemy z elektrycznością w centrum miasta i na osiedlach w obwodzie, w niektórych miejscach brak wody.

Tymczasem gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow powiedział, że w Biełgorodzie i obwodzie biełgorodzkim odnotowano dwa pożary obiektów cywilnych. „Nie było ofiar. Wszystkie służby operacyjne są na miejscu, pożar jest w trakcie gaszenia” – napisał. Nie ma wiarygodnych potwierdzeń ani zaprzeczeń, a także żadnych oficjalnych oświadczeń na temat tego, co wywołało pożar.

W międzyczasie ukraiński projekt Deep State analizujący wydarzenia na Ukrainie poinformował o zniszczeniu autonomicznego mobilnego kompleksu obserwacyjnego Murom-P w obwodzie biełgorodzkim. Agencja Ukrinform przypomina, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w Biełgorodzie i innych rosyjskich regionach graniczących z Ukrainą, a także w innych regionach Rosji wielokrotnie zgłaszano obserwacje i eksplozje dronów.

W zeszłym tygodniu dron przewożący ładunek wybuchowy uderzył w obszar lotniska w Biełgorodzie.

„Bezzałogowy statek powietrzny typu samolot, przewożący niezidentyfikowane urządzenie wybuchowe, spadł w pobliżu ogrodzenia lotniska im. Szuchowa (z siedzibą w Biełgorodzie – red.) i eksplodował. Nie ma ofiar. Lotnisko jest obecnie zamknięte. Eksplozja uszkodziła ogrodzenie i kabel sygnałowy” – brzmiały doniesienia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!