Wiadomości

Pożar turbiny wiatrowej. „W pobliżu było składowisko gazów technicznych”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Doszło do pożaru turbiny wiatrowej we wsi Mokra na Podkarpaciu. W odległości kilku metrów od miejsca zdarzenia znajdowało się składowisko gazów technicznych. Było tam 150 butli z acetylenem, 100 butl z tlenem oraz w sporej ilości butle z dwutlenkiem węgla – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info bryg. Waldemar Czernysz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Jarosławiu.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia paliła się turbina wiatrowa na wysokości ok. 35 m. Z racji tego, że to była dość znaczna wysokość, został zadysponowany dodatkowy podnośnik hydrauliczny z sąsiedniego powiatu. Ogień nie spowodował na tyle dużych uszkodzeń turbiny, żeby elementy konstrukcyjne spadały na ziemię. Mogłoby to spowodować poważne zagrożenie dla otoczenia z powodu znajdującego się niedaleko składowiska gazów technicznych – poinformował oficer. Pożar szybko zlokalizowano i turbinę ugaszono.

Służba dyżurna stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego w Jarosławiu otrzymała zgłoszenie o pożarze o godz. 14:07. – Na miejsce zostało zadysponowanych siedem zastępów straży pożarnej z jednostki ratowniczo-gaśniczej i dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie było 20 strażaków – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!