Wiadomości

Powstańcy Warszawscy z poparciem dla Marszu Powstania Warszawskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Organizatorzy Marszu Powstania Warszawskiego są wściekle atakowani przez “postępowych Europejczyków”, którym – tak jak niegdyś niemieckim nazistom – marzy się zjednoczona pod przywództwem Niemiec Europa. Jesteśmy więc świadkami wściekłego ataku ze strony proniemieckich polityków, dziennikarzy i celebrytów. A co na to ci, którzy 78 lat zerwali się do walki przeciwko niemieckiemu panowaniu?

Niewielu ich już zostało… Na obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pojawi się major Jakub Tomasz Nowakowski, a także porucznik Władysław Sieradzki (z powodu kontuzji tylko online). 98-letni major Nowakowski służył pod pseudonimem „Tomek”. Działał w Kedywie Komendy Głównej Armii Krajowej, Brygadzie Dywersyjnej “Broda 53”, batalionie “Zośka”. Należał do 1. kompanii “Maciek” – w I plutonie. Po powstaniu trafił do niewoli niemieckiej. Był jeńcem w Stalagu XI A Altengrabow. – Jako powstaniec warszawski popieram marsz młodzieży narodowej podczas rocznicy powstania warszawskiego – powiedział mjr Nowakowski.

– Ja walczyłem z Niemcami po to, żeby takie Marsze Niepodległości były – powiedział porucznik Władysław Sieradzki, pseudonim „Kordian” oraz „Leski”, który działał w konspiracji w latach 1939-1944 w Narodowych Siłach Zbrojnych – Samodzielnym Batalionie im. Brygadiera Mączyńskiego. Był członkiem kompanii “Leśna” im. “Szarego”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!