Wiadomości

Powierzchnia obszaru objętego pożarem w BBN wyniosła 5280 ha

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu wczorajszym kontynuowane były patrole na odcinku pogorzeliska Grzędy-Kuligi pod kątem występowania nowych zarzewi pożaru i ewentualne ich dogaszanie. Pewne ogniska pożaru występowały na wschodnim skraju obszarze Lasku Wroceńskiego. Obszar rozpoznawany był zarówno z powietrza przy użyciu śmigłowca policyjnego oraz dronów Państwowej Straży Pożarnej.

Zidentyfikowane rozgrzane punkty występujące na pożarzysku były przelewane wodą oraz przy użyciu dwóch śmigłowców gaśniczych z Lasów Państwowych wspomagających działania dogaszające prowadzone przez strażaków z ziemi. Śmigłowce gaśnicze naprowadzane były przez śmigłowiec policyjny z transmisją zdalną obrazu podczerwieni.

Został także ustawiony drugi most przez rzekę co zwiększyło intensywność wymiany ludzi i sprzętu gaśniczego. Ok. 20.00 przy użyciu helikoptera policyjnego zostały wykonane zdjęcia pogorzeliska w podczerwieni. Podobne zdjęcia zostaną wykonane także jutro ok. godz. 9.00. W nocy planowany jest dalszy nadzór nad pogorzeliskiem i dogaszanie tlących się potencjalnych zarzewi pożaru.

W działaniach gaśniczych było zaangażowanych 56 zastępów straży pożarnej, 326 ratowników i 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Zgodnie z danymi obrazowania satelitarnego powierzchnia obszaru objętego pożarem wyniosła 5280 ha.

/Opracował: bryg. Tomasz Gierasimiuk, KW PSP w Białymstoku/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!