Wiadomości

Poważny wypadek autokaru z polskimi turystami w Egipcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W okolicach miejscowości Marsa Alam w Egipcie doszło do poważnego wypadku z udziałem autokaru wiozącego polskich turystów. Jak powiedział portalowi tvp.info jeden z pasażerów, cztery osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko. Turysta skontaktował z platformą Twoje Info.

Do zdarzenia doszło około godz. 18. W autokar wiozący 16 polskich turystów uderzyła jadąca z dużą prędkością – ok. 100 km/h – ciężarówka – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Sławomir Szweda, jeden z pasażerów. – Kierowca autobusu zjeżdżał na prawo, starając się uniknąć zderzenia. Jednak w tylną część autokaru, w jego lewy bok uderzyła skrzynia ładunkowa wywrotki. Najciężej ranne zostały osoby siedzące w tej części pojazdu – opisywał nasz czytelnik. – Ciężarówka po uderzeniu w nasz autokar, nie zatrzymując się odjechała w dal – dodał.

Jak poinformował portal tvp.info jeden z turystów, pasażerowie, którzy nie zostali poszkodowani, natychmiast zajęły się udzielaniem pierwszej pomocy. Po około 30 minutach na miejsce dotarła pierwsza karetka, która zabrała najciężej ranną osobę, następnie zjawiła się kolejna. Kilkoro turystów udało się z poszkodowanymi do szpitala, by im pomóc.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!