Wiadomości

Potężny wybuch wstrząsnął Malmö

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do zdarzenia doszło o godz. 23.27. Eksplozja miała miejsce na klatce schodowej w budynku mieszkalnym. Miejscowa policja nie wypowiada się na temat przyczyn wybuchu, sprawę przekazała krajowemu oddziałowi zajmującemu się zamachami bombowymi.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta, która miała problemy z oddychaniem i którą zabrała karetka pogotowia. Zniszczone zostały też drzwi wejściowe do dwóch mieszkań.

Żadnych podejrzanych paczek czy innych przedmiotów przed eksplozją nie zauważono na klatce schodowej. Policja powiedziała, że przeprowadziła rozmowy ze świadkami i incydent prawdopodobnie zostanie uznany za akt „grubej przestępczości publicznej”.

Przedstawiciel policji Malmo Daniel Jonasson powiedział: „To był potężny wybuch. Nie możemy powiedzieć dokładnie, jakiego rodzaju był to ładunek, ale to nie petarda czy coś tego rodzaju. Przesłuchaliśmy wiele osób, ale nikt nie został aresztowany lub zatrzymany.”

Wybuch nastąpił zaledwie kilka tygodni po tym, jak w tym samym mieście w wyniku wybuchu zniszczony został klub nocny. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy, że wybuch w nocnym klubie Babel miał miejsce 3 listopada.

Dodajmy, że w niedzielę miał miejsce wybuch w Sztokholmie. Szwecja jest dziś obok Ukrainy najbardziej niebezpiecznym krajem w Europie.

/express.co.uk, copts.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!