Wiadomości

Potężne uderzenie w handlarzy narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP najpierw zapobiegli transakcji narkotykowej, której przedmiotem było pół kilograma kokainy, a następnie zlikwidowali dwa magazyny, w których znaleźli 10 kg amfetaminy, ponad 2,5 kg kokainy, 820 gramów heroiny, około 14,5 tysiąca sztuk tabletek ekstazy oraz inne narkotyki i różnego rodzaju substancje chemiczne. Jest to efekt wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy z warszawskiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Policjanci zatrzymali do sprawy dwie osoby, które aresztowano.

Policjanci Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu wyjaśniali sprawę. Ustalenia i weryfikacje informacji doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w trakcie transakcji, której przedmiotem było ponad pół kilograma kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to około 80 tysięcy złotych.

Kolejnym krokiem, jaki wykonali policjanci z CBŚP, było dotarcie i zlikwidowanie pierwszego magazynu narkotyków. Jak się okazało ten znajdował się na terenie wynajętej posesji w powiecie pruszkowskim. W budynkach gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 2 kilogramy kokainy, 100 gramów haszyszu, 200 gramów  mefedronu, 820 gramów heroiny oraz około 14,5 tysiąca sztuk tabletek ekstazy.

Drugi magazyn był ukryty kilkanaście kilometrów dalej w specjalnie przeznaczonym do tego celu samochodzie ciężarowym typu chłodnia. Z ustaleń śledczych wynika, że pojazd został zakupiony prawdopodobnie do przechowywania substancji zabronionych. W części ładunkowej samochodu policjanci znaleziono 10 kg amfetaminy oraz łącznie 80 litrów i 110 kg różnego rodzaju chemikaliów niezbędnych do produkcji substancji psychotropowych.

Kontynuując działania, policjanci CBŚP znaleźli, na terenie jednej z posesji w województwie wielkopolskim, kompletne wyposażenie technologiczne umożliwiające rozpoczęcie uprawy marihuany.

Ilość zabezpieczonych rzeczy świadczy o tym, że nielegalny proceder mógł trwać od dłuższego czasu. Śledczy wycenili zabezpieczone narkotyki na 1,8 mln zł. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych mężczyzn pieniądze i mienie ruchome na łączną kwotę pół miliona złotych. Zebrane materiały dowodowe w sprawie zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a następnie skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd po dokonaniu analizy akt sprawy zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczne aresztowanie. Zatrzymanym grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/cbsp.policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!