Wiadomości

Poszukiwany przez policję wpadł, bo źle założył maseczkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci podjęli interwencję wobec pieszego, którego maseczka nie przykrywała ust i nosa, a jedynie podbródek. Mundurowi chcieli jedynie pouczyć mężczyznę. W trakcie legitymowania okazało się jednak, że 28 – latek jest poszukiwany. Mieszkaniec Opola został zatrzymany i trafił prosto do aresztu.

Od wczoraj w naszym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie musimy mieć do tego profesjonalnej maseczki, wystarczy chusta lub część odzieży. Dlatego policjanci patrolujący ulice od wczoraj zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń wydanych przez Ministra Zdrowia.

Wczoraj wieczorem (16 kwietnia ), policjanci ruchu drogowego patrolując ulicę Pużaka zauważyli mężczyznę, który miał założoną maseczkę ochronną. Nic w tym zaskakującego gdyby nie to, że maseczka przykrywała jedynie podbródek 28–latka. Mundurowi zatrzymali się i chcieli zwrócić pieszemu uwagę, aby przykrył maseczką usta i nos.

Podczas legitymowania okazało się jednak, że mieszkaniec Opola jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnych aresztów, skąd trafił prosto za więzienne mury.

/opolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!