Wiadomości

Poszkodowani w ostatniej nawałnicy dziś dostaną pieniądze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już w czwartek na konta poszkodowanych przez trąbę powietrzną mieszkańców Stasina na Lubelszczyźnie trafią pierwsze pieniądze na doraźną pomoc. Jeszcze w środę do zniszczonych gospodarstw zostanie doprowadzony prąd. – Pomoc oceniam na piątkę – powiedziała sołtys spustoszonej przez żywioł wsi Anna Wójcik.

– Gdyby nie szybka reakcja władz gminnych i wyższego szczebla, na pewno szkody byłyby wyższe – powiedział radny gminy Wojciechów i mieszkaniec Stasina Andrzej Twardowski. Wichura uszkodziła należące do niego budynki gospodarcze, zerwała duży fragment dachu na stodole i chlewni. Porwane przez potężny wiatr kawały blachy podziurawiły poszycie dachowe na budynku mieszkalnym.

– Z wielką pomocą przyszło nam wojsko i straż. Już we wtorek wieczorem hodowcy zwierząt dostali agregaty prądotwórcze ze straży i wojska. Bez prądu, a tym samym i bez wody, zwierzęta by padły – podkreślił Andrzej Twardowski.

Także we wtorek wieczorem udało się zabezpieczyć budynki, z których wichura pozrywała dachy. – Raz po raz przechodzą kolejne ulewy, gdyby dachy nie były zabezpieczone, to pozalewałoby ludziom mieszkania, stracili by resztę dobytku, który mają –powiedziała sołtys Stasina Anna Wójcik.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!