Wiadomości

Posłowie, którzy krytykowali kierownictwo PO, zostali wyrzuceni z partii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Paweł Zalewski napisał w mediach społecznościowych, że został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej. Taką samą decyzję Zarząd Krajowy PO podjął wobec Ireneusza Rasia.

Kilka dni temu Raś w ostrych słowach krytykował Budkę. – Oczekiwałem od Borysa Budki, że energię sportową, którą posiada, przełoży również na energię w polityce. Nie widzę tego – mówił w radiu RMF FM zaznaczając, że jest rozczarowany. Obaj parlamentarzyści podpisali się pod listem otwartym, w którym zaapelowano o debatę wewnętrzną i zmiany w partii. Pismo podpisało do tej pory 51 posłów, senatorów i europosłów zarówno z samej PO, jak i spoza niej.

Jak napisał na Twitterze poseł Zalewski, wyrzucono go na wniosek lidera PO Borysa Budki, a informację o podjętej wobec niego decyzji przekazał mu Marcin Kierwiński.

„Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?” – napisał Zalewski. Decyzję o wrzuceniu Zalewskiego z partii podjęto na spotkaniu Zarządu Krajowego PO. Na tym samym spotkaniu postanowiono wyrzucić z partii również Ireneusza Rasia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!