Wiadomości

Posłowie Konfederacji utworzą w sejmie jedno wspólne koło

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie dla wRealu24 stwierdził, że Konfederacja może podzielić się na dwa koła: narodowy i wolnościowy. W mediach społecznościowych trwała na ten temat gorąca dyskusja. Ostatecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, liderzy ucięli spekulacje wykluczając taką możliwość.

Konfederacja nie rozdzieli się na dwa osobne koła poselskie, o czym poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie jej liderzy.

„Jesteśmy tutaj razem: Wolność, KORWiN, Ruch Narodowy, KORONA-Konfederacja Korony Polskiej, Krzysztof Tołwiński, producenci rolno-spożywczy. Serce ruchu ludowego bije dzisiaj w Konfederacji. Bardzo się cieszymy, że ten sztandar, tak wysoko podniesiony, udało nam się utrzymać, mimo naporu, mimo przeciwności” – zakomunikował mediom, poseł Grzegorz Braun.

Dotychczasowy przewodniczący koła poselskiego Konfederacji poseł Jakub Kulesza stwierdził porównaj „jedenastkę” posłów do drużyny piłkarskiej:

„Drużyna, która będzie miała podzielone zadania, gdzie będziemy w stanie realizować nasze punkty programowe w odpowiedni sposób, korzystając z tych narzędzi politycznych, jakie daje obecność w Sejmie” – powiedział Kulesza.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!