Wiadomości

Posłanka Nowoczesnej dała popis wulgarności, nazywając radnego Kałużę „ciulem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Żorach odbył się protest KOD-arzy przeciwko radnemu Wojciechowi Kałuży. Zorganizowano go pod hasłem „Kałuża oddaj mandat, protest przeciw korupcji politycznej”. W trakcie protestu przemawiała m.in. posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, która nazwała radnego „ciulem” i „zdrajcą”. Z kolei poseł PO Borys Budka stwierdził, że Kałuża „to człowiek, który sprzedał wszystkich, którzy na niego głosowali”.

Protest miał związek z decyzją radnego Wojciecha Kałuży, wybranego z list Nowoczesnej do sejmiku woj. śląskiego, który w środę zawarł porozumienie koalicyjne z PiS, dzięki czemu partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała większość w śląskim sejmiku.

Nie wiemy, czy w proteście brała udział Joanna Kluzik-Rostkowska, która po wykonaniu podobnej wolty, tyle że w drugą stronę, kandydowała do sejmu z okręgu wyborczego obejmującego właśnie Żory.

W trakcie protestu głos zabierali przedstawiciele KOD-u oraz osoby, które znają Kałużę osobiście. Wicedyrektorka gimnazjum, do którego uczęszczał radny, mówiła, że „zadaje sobie pytanie, kogo właściwie myśmy wychowali”.

– Wstydzę się jako nauczyciel i jako zastępca dyrektora tej szkoły. Przepraszam wszystkich za pana Kałużę – dodała.

Później na mównicy wystąpiła Monika Rosa.

– Strasznie mnie boli serce, że muszę tu stać, bo jeden z członków Nowoczesnej zdradził. Jak myślę o tym, to łzy napływają mi do oczu. Kałuża ty ciulu, ty zdrajco – powiedziała. Dodała, że „za rok, jak zmieni się władza, oni odejdą, będą w mniejszości i wszystkich rozliczymy”.

Na koniec głos zabrał Borys Budka, który również ostro skrytykował Kałużę. – To jest człowiek, który sprzedał was wszystkich, sprzedał wszystkich, którzy na niego głosowali, ale sprzedał również tych, którzy myśleli, że polityka może być inna – powiedział.

Jak zaznaczył, „za garść srebrników, za stanowisko dla siebie sprzedał to, co jest najcenniejsze – honor i swoją twarz. – Wierzę, że nigdy mu tego nie zapomnimy – dodał Budka.

Zaapelował jednak, że „nie możemy przerodzić tego buntu w żadną agresję, nienawiść”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!