Wiadomości

Posłanka Lewicy relatywizuje zbrodnie nazistów i wściekle atakuje Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Polacy też mordowali – stwierdziła poseł Lewicy Anita Sowińska ze swojej reakcji na przypomnienie zbrodni i tortur, jakich dopuszczali się Niemcy w gestapowskiej katowni na Szucha.

Posłanka stwierdziła, że minister Czarnek przypominając jednoznaczną prawdę historyczną „zachował się jak zwykły gbur”. – Zero Polaków w w strukturach SS – przypomniała prowadząca program „Minęła 20” Magdalena Ogórek. O szokującej wypowiedzi posłanki Lewicy wieczorem dyskutowali goście programu „Strefa starcia”.

– Pani się śmieje z tego, że prof. Czarnek w tym miejscu, gdzie była katownia Gestapo, zwrócił im uwagę, kto katował? – Pytała prowadząca program Minęła 20 Magdalena Ogórek nie dowierzając, że można okazywać wesołość w takim kontekście.

– Jeżeli przychodzi do nas gość na wizytację, na rozmowy, negocjacje, i mówi się, że jego przodkami byli naziści, to jest obrażanie. On się zachował na zwykły gbur. Jak można tak traktować kobietę? – Oburzała się na szefa resortu edukacji i nauki. – Przecież Polacy również zabijali – wypaliła, tłumacząc, że „wszystkie narody toczyły jakieś wojny”.

– Zero Polaków w w strukturach SS – przypomniała wówczas prowadząca. – Oczywiście, że tak – przyznała przedstawicielka Lewicy, ale od razu zaznaczyła, że „nie można tak mówić wracając do króla Ćwieczka”. Chodziło cały czas o tragedię ostatniej wojny, z której Niemcy wciąż się nie rozliczyły.

– Polacy jeżeli zabijali to Niemców, bo to był okupant – tłumaczyła red. Ogórek. – Ale on powiedział, że to jej przodkowie zrobili! Nie powinien czegoś takiego mówić – upierała się Sowińska.

O szokującej wypowiedzi posłanki Lewicy wieczorem dyskutowali goście programu „Strefa starcia”. Europoseł Dominik Tarczyński nie krył oburzenia nie tylko z powodu wypowiedzi posłanki Sowińskiej, ale zachowania delegacji Parlamentu Europejskiego. – Ci ludzie przyjeżdżają do Polski, żeby pouczać ministra edukacji na ul. Szucha gdzie była siedziba Gestapo, gdzie byli mordowani Polacy, a wy mówicie Polacy też mordowali – powiedział Tarczyński.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!