Wiadomości

Poseł Stanisław Tyszka: Przechodzę do partii Konfederacja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były poseł Kukiz’15 Stanisław Tyszka poinformował we wtorek, że dołącza do partii Konfederacja, ale nie do jej koła w Sejmie. Zachęcał też swoich kolegów z Kukiz 15, żeby zrobili to samo. Stwierdził, że Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem w tej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach przyzwoicie, ale równocześnie zdradził, że rozmawiał także z… PO i Polską 2050.

8 listopada Tyszka poinformował, że po siedmiu latach odchodzi z Kukiz’15. “Niestety moje drogi z Pawłem Kukizem się rozeszły; chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO” – oświadczył i zapowiedział, że zostanie posłem niezrzeszonym.

We wtorek podczas konferencji prasowej w Sejmie oświadczył, że przyłącza się do partii Konfederacja, ale nie do koła tego ugrupowania w Sejmie. “Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem w obecnej kadencji, które zachowywało się w kluczowych momentach po prostu przyzwoicie; zarówno w momentach polityki pro-inflacyjnej, zarówno, kiedy władza w sposób drastyczny ograniczała prawa obywatelskie w obliczu pandemii, jak i w okresie kryzysu uchodźczego. Bardzo się cieszę, że będę mógł współpracować z posłami, z którymi bardzo wiele mnie łączy na tym poziomie ideowym” – mówił Tyszka.

“Chciałbym zachęcić wszystkich sympatyków, aktywistów, działaczy ruchu obywatelskiego z Kukiz 15, który współtworzyłem od 2015 roku, żeby razem ze mną poszli tą drogą, żeby wsparli Sławomira Mentzena i partię, którą będę od dzisiaj współtworzył – Konfederację” – zaapelował Tyszka.

Argumentował, że „to są obecnie w Polsce jedyne siły, które walczą o naprawę naszego państwa i o to, żeby Polacy mieli większą kontrolę nad własnymi pieniędzmi i żeby sami mogli je wydawać, a nie, żeby wydawali je za nich urzędnicy” – mówił poseł Tyszka.

“Moi koledzy z Kukiz’15 zaczęli głosować z partią władzy. Prowadziłem różne rozmowy polityczne w tym czasie. Rozmawiałem z Platformą Obywatelską, Polską 2050, namawiałem też wielu polityków z Kukiz 15, aby stworzyć własne ugrupowanie. Przyznaję, że rozważałem odejście z polityki po tej kadencji i powrót do pracy naukowej, aż poznałem pana prezesa Sławomira Mentzena i okazało się, że po długich rozmowach dobrze będzie dla polskiego ruchu wolnościowego jak połączymy siły” – wyjaśniał poseł Tyszka.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!