Polska Wiadomości

Poseł Paweł Poncyliusz uważa, że Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce? (…) Pan bije dziś wszystkie rekordy. To go z Chin sprowadzili? Rozpylali tutaj samolotami? Jak stonkę? – mówił do posła KO Pawła Poncyljusza prowadzący poranną audycję na antenie RMF FM Robert Mazurek.

Prowadzący poranną audycję na antenie RMF FM zapytał polityka Koalicji Obywatelskiej o tzw. ustawę Hoca, czyli dokument, który ma dać pracodawcy możliwość żądania od pracownika informacji o szczepieniu, przebytej infekcji COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Zdaniem Poncyljusza klub Koalicji Obywatelskiej prawdopodobnie nie poprze ustawy zaproponowanej przez posła Pis

– W tej formie, jaka jest dziś procedowana i przepychana przez Prawo i Sprawiedliwość to przypuszczam, że nie. Widzimy ryzyko i Polski Ład pokazuje, że wszystkie nasze wróżby jeśli chodzi o ryzyka się spełniają. Pracodawca będzie miał uprawnienia do sprawdzania tych paszportów, a potem będzie ponosił konsekwencje za to, że ktoś zaraził resztę pracowników. To znaczy, że cały ciężar odpowiedzialności za zachorowania w zakładzie, będzie spadał na pracodawcę – stwierdził polityk KO.

– Żeby za chwilę się nie okazało, że pracodawca jest winny covidowi w Polsce, a nie Morawiecki i Kaczyński i cała rzesza ministrów, którzy się tym zajmują – dodał.

– Morawiecki i Kaczyński są winni covidowi w Polsce? (…) Pan bije dziś wszystkie rekordy. To go z Chin sprowadzili? Rozpylali tutaj samolotami? Jak stonkę? – odparł dziennikarz.

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!