Wiadomości

Poseł Dworczyk został obarczony misją nadzorowania rozmów dot. ewentualnych koalicji w sejmikach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

PiS zobowiązał kilku posłów ugrupowania do negocjacji w terenie dotyczących ewentualnych koalicji w sejmikach wojewódzkich, tam gdzie partia nie zdobyła samodzielnej większości – dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do kierownictwa PiS.

Według radia RMF FM za układanie powyborczych koalicji w sejmikach odpowiedzialny jest poseł PiS, szef KPRM Michał Dworczyk.

Według informatorów PAP w PiS, kierownictwo partii wyznaczyło „grupę” kilku posłów, którzy są szczególnie odpowiedzialni za budowę potencjalnych sojuszy w sejmikach. Ich pracę nadzorować ma właśnie Dworczyk.

Jak podało RMF FM Dworczyk „ma wyczuć nastroje wśród samorządowców i szukać niezadowolonych, którzy daliby się przeciągnąć na stronę PiS-u” nie wykluczając nikogo: ludowców, SLD, kandydatów bezpartyjnych, a nawet Koalicji Obywatelskiej.

Chodzi przede wszystkim – jak podaje stacja – o Mazowsze, Śląsk i Dolny Śląsk, bo wszędzie tam przyszłość PiS-u zależy od zdolności do porozumienia.

Z oficjalnych informacji wynika, że PiS jak dotąd uzyskał samodzielną większość w sejmiku woj.: podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz małopolskiego. Wiadomo też, że PiS będzie miał większość w województwie lubelskim. Ze źródeł PAP wynika, że na Dolnym Śląsku i na Śląsku trwają rozmowy nad możliwymi większościami.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!