Wiadomości

Poseł CDU: rząd w Berlinie świadomie nie przekazał Ukrainie czołgów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł CDU Roderich Kiesewetter zarzucił rządowi Niemiec, że świadomie odmawia przekazania Ukrainie czołgów i opancerzonych wozów bojowych, chociaż są one dostępne. Ostrzegł on nadto przed utratą przez Berlin wiarygodności.

– Widzę, że strona ukraińska powoli ulega rezygnacji, ponieważ niemiecki rząd świadomie nie dostarcza bojowych wozów piechoty i czołgów, chociaż są one dostępne. Rząd sprawia wrażenie, jakby ulegał rosyjskiej taktyce, której celem jest “powtórka z Syrii”. Rosja chce, aby wojna zniknęła z pierwszych stron gazet, aby Zachód zmęczył się wojną i aby znajdująca się na przedpolu NATO Ukraina w długiej perspektywie skonała z głodu – powiedział Kiesewetter w wywiadzie dla niedzielnego wydania “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (“FAS”).

Według niego rząd “nie dostrzega globalnego wymiaru rosyjskiej strategii”. Moskwa posługuje się głodem, migracjami i energią jak bronią. – Rosja chce zdyskredytować w całości oparty na wartościach Zachód – podkreślił niemiecki chadek ostrzegając przed falą migracji w przypadku klęski Ukrainy. – Z 42 milionów Ukraińców tylko niewielka część pozostałaby w kraju – powiedział.

Zdaniem Rodericha Kiesewettera Niemcy mogłyby przekazać Ukrainie 100 bojowych wozów piechoty typu Marder, z tego 30 sztuk “w bardzo krótkim czasie”. – To samo dotyczy czołgów Leopard 1 – dodał. Zwlekając z wydaniem pozwolenia na eksport niemiecki rząd traci wiarygodność.

Więcej:
https://polskieradio24.pl/5/1223/artykul/2997423,posel-cdu-rzad-w-berlinie-swiadomie-nie-przekazal-ukrainie-czolgow-niemcy-traca-wiarygodnosc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!