Świat Wiadomości

Poprawność polityczna dosięgnęła również filmy animowane. “Pan Ziemniak” nie będzie już panem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rp.pl producent zabawek, firma Hasbro poinformowała, że usuwa słowo “Pan” z nazwy serii zabawek z linii “Pan Ziemniak” (Mr Potato) – informuje “Wall Street Journal”.

Ponadto Hasbro wypuści zestaw z tej linii zabawek zawierający “wystarczającą ilość akcesoriów, by dzieci mogły stworzyć z nich wszystkie typy rodzin”.

Zmieniona nazwa serii zabawek, istniejącej od 70 lat, pojawi się na pudełkach z nowymi zestawami w tym roku – poinformowała firma.

Hasbro nadal będzie jednak sprzedawać zestaw z głową Pana Ziemniaka, który zawiera m.in. gęste wąsy i niebieskie spodnie oraz z głową Pani Ziemniak, który zawiera różową torebkę i pomalowane na czerwono usta.

– Zmieniamy nazwę marki Głowa Pana Ziemniaka (Mr. Potato Head) na Głowa Ziemniaka (Potato Head), by lepiej opisać całą linię (zabawek), ikoniczne postacie Pana i Pani Ziemniak nie znikają i pozostaną Panem i Panią Ziemniakiem – zapewnił rzecznik Hasbro.

Jednocześnie wiceprezes firmy Hasbro, Kimberly Boyd zapowiedziała, że nowe zestawy z tej linii będą zawierać “wystarczająco dużo elementów”, by dzieci miały “więcej możliwości kształtowania ziemniaczych rodzin wykraczających poza tradycyjne normy”.

– Ziemniaki nie reprezentują żadnej konkretnej rasy lub kultury. To ziemniaki – dodała.

Kimberly Boyd podkreśliła, że firmie chodzi o to, by za pomocą zabawki dzieci mogły “odtwarzać rodzinę, która odpowiada ich własnej”.

Mocny argument nie ma co…

Źródło: rp.pl