Świat Wiadomości

Poparcie dla Joe Bidena osiągnęło najniższy poziom w historii jego prezydentury

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal o2.pl poparcie dla Joego Bidena spadło do tak niskiego poziomu, jak jeszcze nigdy nie miało to miejsca w historii jego prezydentury. Z czego wynika tak niska ocena rządów kandydata Partii Demokratycznej?

Jak podaje agencja Reutera, z ogólnokrajowego sondażu wynika, że Biden ma poparcie na poziomie 43 proc. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-20 stycznia wśród pełnoletnich mieszkańców Stanów Zjednoczonych na zlecenie Reuters/Ipsos.

Prezydentury Bidena nie popiera aż 52 proc. uczestników badania. Pozostali nie byli zdecydowani, co sądzić o działaniach prezydenta.

Podobny sondaż został przeprowadzony tydzień wcześniej. Wówczas wyniki również nie okazały się pomyślne dla prezydenta – 45 proc. było zadowolonych z jego działań, a 50 proc. wręcz przeciwnie.

Zarówno Joe Biden, jak i inni politycy z Partii Demokratycznej są zaniepokojeni spadkiem poparcia prezydenta. Przez pierwsze miesiące sprawowania rządów Biden utrzymywał wśród społeczeństwa 50-procentowe poparcie.

Poparcie dla działań prezydenta USA zaczęło spadać w połowie sierpnia ubiegłego roku. Miało to związek z wycofaniem wojsk amerykańskich z Afganistanu, a także wzrostem zachorowań na COVID-19. Dodatkowo kraj zmaga się z problemami gospodarczymi, co także przekłada się na niezadowolenie z obecnego rządu.

UUU niedobrze…

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!