Wiadomości

Ponad 71 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w USA od początku epidemii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 71 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w USA od początku epidemii. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba ta zwiększyła się o 2333 – wynika z bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

To ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z poprzednim dobowym bilansem, w którym odnotowano 1015 zgonów. Był to najniższy 24-godzinny przyrost od miesiąca.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono do tej pory ponad 1 mln 203 tys. testów na obecność koronawirusa z wynikiem pozytywnym. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o ok. 22 tysiące. Najnowsze dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2.30 czasu polskiego w nocy z poniedziałku na wtorek.

Epicentrum epidemii w USA pozostaje stan Nowy Jork, gdzie na COVID-19 zmarło dotychczas 25.124 chorych. Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo powiadomił we wtorek o wzroście w ciągu ostatniej doby liczby zgonów z powodu koronawirusa do 230. Mniej jest natomiast chorych w szpitalach.

Zgodnie z nowymi szacunkami amerykańskiego rządu, na początku czerwca na koronawirusa dziennie umierać będzie 3 tys. Amerykanów. Dostęp do tych prognoz uzyskały media w USA, m.in. dziennik „New York Times” i portal The Hill. Ta liczba znacznie przewyższa dotychczasowe rządowe prognozy, ale portal radia NPR podkreśla, że jest to prognoza robocza.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!