Europa Wiadomości

Ponad 60 % Węgrów dobrze ocenia rządy Victora Orbana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rmf24.pl wzrosło zadowolenie Węgrów z pracy premiera Viktora Orbana, co jest skutkiem działań ochronnych rządu w związku z pandemią koronawirusa. Obecnie z pracy premiera jest zadowolonych 62 proc. ankietowanych – wynika z sondażu Instytutu Nezoepont.

Sondaż, który przeprowadzono w dniach 24-26 czerwca na próbie 1000 osób, wykazał, że odsetek ludzi niezadowolonych z pracy Orbana nie przekracza jednej trzeciej.

W poprzednich dwóch latach 50-52 proc. respondentów deklarowało zadowolenie z pracy szefa rządu.

Premier ewidentnie skorzystał pod względem politycznym na skutecznej walce z koronawirusem – ocenił Instytut Nezoepont, zdaniem którego ochrona na Węgrzech przed pandemią “była znacznie skuteczniejsza niż w krajach Europy Zachodniej”.

Sondaż wykazał też, że grono zadowolonych z pracy Orbana jest szersze niż zwolenników rządzącej partii Fidesz.Tę ostatnią popiera 42 proc.

Nezoepont ocenia, że podczas kolejnych wyborów parlamentarnych w 2022 roku “dużo większe znaczenie będą miały osoby kandydatów na premiera niż popularność partii”. “Aby zwyciężyć, opozycja będzie musiała przeskoczyć dwie trudne przeszkody za jednym razem”: znaleźć wspólnego kandydata na premiera i spowodować, że ludzie uwierzą, iż rządziłby on lepiej niż Orban – podkreślił instytut.

Pandemia koronawirusa na Węgrzech już wygasa. Nie było w tym kraju masowych zgonów. Do tej pory stwierdzono 4155 zakażeń koronawirusem. Prawie 2700 osób już wyzdrowiało, zaś 585 chorych na Covid-19 zmarło.

Opracowanie: Adam Zygiel

Co wy na to?

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!