Europa Wiadomości Wiara

Ponad 40 procent Brytyjczyków nie wie, że Święta Bożego Narodzenia nawiązują do Jezusa Chrystusa…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl szokujące wyniki przedświątecznego sondażu na Wyspach Brytyjskich. Ponad 40 proc Brytyjczyków, respondentów sondażu OnePoll dla hotels.com nie wie, że Święta Bożego Narodzenia mają cokolwiek wspólnego z Chrystusem, a ponad 50 proc. nie wie nic o roli archanioła Gabriela w tym wydarzeniu.

Wyniki sondażu jasno wskazują, że większość Brytyjczyków Christmas czyli Boże Narodzenie kojarzy bardziej z anglosaską postacią Santa Claus (Św. Mikołaj) niż z Jezusem Chrystusem.

37 procent respondentów nie ma pojęcia, że Maryja i Józef mają coś wspólnego z narodzinami Jezusa.

Szokują także inne dane przedświątecznego sondażu. Okazuje się bowiem, że 20 proc. Brytyjczyków jest przekonanych, że Jezus urodził się… na Wielkanoc. To grupa mieszkańców Wysp, którym bardzo trudno jest odróżnić Boże Narodzenie od Wielkanocy.

Ciekawie też wyglądają reakcje Brytyjczyków na nietypowe pytanie: „Jak wyglądałoby Boże Narodzenie gdyby miało ono miejsce w czasach nam współczesnych?”. 10 proc. respondentów odpowiedziało, że zamiast archanioła Gabriela lepiej byłoby skorzystać z dobrodziejstw sieci Instagram (!), a 15 proc. Brytyjczyków (w różnym przedziale wiekowym) stwierdziło, że dziś Trzej Królowie byliby… kobietami.

Z kolei sondaż przeprowadzony przez katolicki „Scottish Catholic Observer” pokazuje, że z 26 szkockich galerii handlowych jedynie cztery zdecydowały się pokazać tradycyjny żłóbek.

Jak myślicie? To tylko ignorancja czy już głupota?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!