Świat Wiadomości

Ponad 11 milionom Amerykanów grozi bezdomność

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl niemal 11 milionów Amerykanów zalega z czynszem od czasu wprowadzenia pierwszych lockdownów. Jeżeli ich sytuacja materialna się nie poprawi, w Stanach Zjednoczonych wkrótce może gwałtownie przybyć bezdomnych.

Osoby zalegające przez wiele miesięcy z czynszem były chronione przed eksmisją na skutek zarządzenia Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób Zakaźnych (CDC), rozszerzającego okres wypowiedzenia najmu do 30 czerwca 2021. Po wygaśnięciu tego terminu, wielu Amerykanów może zostać pozbawionych dachu nad głową. Sytuacja dotyczy najczęściej mniejszości etnicznych i osób w podeszłym wieku.

Zdaniem ekspertów, fala eksmisji może poważnie uderzyć w niektóre – zwłaszcza przemysłowe – regiony Stanów Zjednoczonych. Z analiz przeprowadzonych przez Ośrodek budżetu i priorytetów polityki (CBPP) wynika, że około 15 proc. dorosłych najemców nie płaci w terminie za mieszkanie.

Właściciele twierdzą, że nie stać ich na oferowanie mieszkań za darmo ani na wzięcie na swe barki ogromnych zaległości w spłacie czynszów mogących sięgać w skali kraju nawet 70 miliardów dolarów. Natomiast obiecana pomoc Kongresu, opiewająca na 45 miliardów dolarów przeznaczonych na ten cel do podziału na wszystkie stany, jeszcze nie nadeszła.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!