Wiadomości

Pompeo wzywa Wenezuelczyków do dokonania przewrotu i zapewnia o amerykańskim wsparciu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo zwrócił się do Wenezuelczyków z apelem o odsunięcie od władzy Nicolasa Maduro. Powiedział, że „czas na zmiany jest teraz”. Wcześniej Maduro nakazał żołnierzom pozostać w gotowości na wypadek militarnej ofensywy Stanów Zjednoczonych.

– Możecie mieć swoje instytucje, swoje wojsko wraz z jego dowódcami o najwyższych standardach i oczekiwać powrotu do demokracji – mówi do Wenezuelczyków Mike Pompeo w przesłaniu wideo. – Stany Zjednoczone trwają twardo przy was w tym dążeniu – zadeklarował sekretarz stanu.

Wcześniej prezydent Wenezueli Nicolas Maduro, którego wiele państw świata nie uznaje za prawowitego przywódcę kraju, nakazał żołnierzom pozostać w gotowości na wypadek militarnej ofensywy Stanów Zjednoczonych. Nicolas Maduro w bazie wojskowej na północnym zachodzie kraju pojawił się wraz z ministrem obrony, Władimirem Padrino.

W przemówieniu wygłoszonym do żołnierzy wezwał do, jak to określił, „gotowości do obrony ojczyzny z bronią w ręku, jeśli pewnego dnia imperium Stanów Zjednoczonych odważy się tknąć to terytorium, tę świętą ziemię”. Nicolas Maduro przypomniał też, że w piątek przekazał dowódcom wojskowym, że oczekuje od nich „aktywnej lojalności”.

/TVP Info/

Grzegorz Braun! Stanisław Michalkiewicz! Jerzy Robert Nowak i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!