Polska Wiadomości

Pomnik ks. Jankowskiego znowu stoi. Wiceprezydent Gdańska jest niezadowolony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal rp.pl na ulicy Stolarskiej w Gdańsku ustawiony został ponownie pomnik ks. Jankowskiego – potwierdzają w rozmowie z Onetem policjanci. Informację podał też wiceprezydent Piotr Borawski, który całą sytuację skomentował dziś ostro w mediach społecznościowych.

Wczoraj się nie udało, ale dzisiaj przedstawiciele społecznego komitetu budowy pomnika ks. Jankowskiego ustawili monument ponownie. Około godziny 8 informację podał wiceprezydent Piotr Borawski. W rozmowie z Onetem potwierdzili ją gdańscy policjanci, którzy pilnują porządku w rejonie skweru, gdzie ustawiony jest pomnik.

Wiceprezydent Borawski komentuje całą sprawę w ostry sposób. “Komitet społeczny wybrał drogę oszustwa i łamania prawa i od wczesnego rana montują ponownie figurę” – napisał.

Przypomnijmy, wczoraj trwały rozmowy na linii miasto i społeczny komitet budowy pomnika. Urzędnicy stali na stanowisku, że nie można zamontować pomnika bez dopełnienia wszystkich prawnych formalności. Komitet został poproszony m.in. o wysłanie zgłoszenia o pracach remontowych pomnika do Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Przedstawiciele komitetu nie ukrywali rozczarowania postawą miasta, ale w końcu postanowili zawrócić ciężarówkę. Dziennikarzy zapewniali, że pomnik na pewno zostanie ustawiony ponownie na ulicy Stolarskiej. Nie chcieli jednak powiedzieć, kiedy to się stanie.

Źródło: rp.pl/pnet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!