Wiadomości

Pomagali niepełnosprawnym. Stracą lokal na rzecz aborcjonistów i aborcjonistek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Stowarzyszenie Inwalidów Narządu Ruchu SOLIDARNOŚĆ mające wieloletnie doświadczenie w pracy z niepełnosprawnymi nie będzie już miało swojej siedziby w budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Zastąpi je fundacja, która zasłynęła protestami po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji” – pisze w piątek na łamach portalu Salon24.pl Marcin Dobski.

Jak informuje dziennikarz Salonu24.pl, działacze Stowarzyszenia Inwalidów Narządu Ruchu SOLIDARNOŚĆ, które dwukrotnie wygrywało konkursy, nie kryją rozczarowania decyzją Europejskiego Centrum Solidarności. Tym razem wybrano Fundację Widzialne. Dziennikarz portalu postanowił zapytać, jakich wymogów nie spełniło stowarzyszenie i co zaważyło na tym, że to Fundacja Widzialne przekonała do siebie ECS.

“Informuję, że nie jesteśmy w stanie przygotować odpowiedzi na Pana pytania we wskazanym terminie. Będzie to możliwe dopiero po powrocie z urlopu osoby zarządzającej tym projektem” – odpowiedziała serwisowi Salon24.pl Grażyna Pilarczyk, główny specjalista ds. komunikacji.

Fundacja Widzialne reklamuje się w mediach społecznościowych, że powstała po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. Doszło wówczas do wulgarnych protestów, budzących u wielu osób wręcz obrzydzenie. Wtedy też powstała owa fundacja, którą założyli ludzie, którym nie spodobał się zakaz zabijania nienarodzonych dzieci.

„Wszystko zaczęło się 22 października 2020 roku, kiedy pseudo-Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zakazujący aborcji z przyczyn wady płodu. Jak wiele Polek i Polaków tego dnia wyszłyśmy na ulicę. Po proteście spotkałyśmy się w grupie 5 koleżanek na herbacie i zastanawiałyśmy się, co możemy zrobić jako zupełnie niezrzeszone obywatelki” – czytamy na Facebooku. Organizacja pochwaliła się niedawno przyznaniem jej lokalu na wynajem w ECS, kosztem stowarzyszenia Solidarność.

Kobiety tworzące Fundację Widzialne – jak pisze Marcin Dobski – chwalą się, że prowadziły strajk okupacyjny przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku; wysłaniem protestów do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, a nawet pozwały posła Kacpra Płażyńskiego o naruszenie dóbr osobistych. Z innych aktywności organizacji można wspomnieć o manifestacji Zostajemy w Unii, proteście Chcemy świeckiego państwa, czyli podsumowując są to podobne inicjatywy do tych, z których słynie Ogólnopolski Strajk Kobiet, inna organizacja, którą kieruje Marta Lempart.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!