Wiadomości

Polskie władze nie pozostawią polskiej rodziny samej w jej batalii z Jugendamtem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konsul Generalny RP w Hamburgu będzie interweniował w sprawie odebrania polskiej rodzinie przez Jugendamt dziesięciomiesięcznej córki. Polskie ministerstwo sprawiedliwości również zwróciło się do Jugendamtu z prośbą o udzielenie informacji na temat powodów odebrania dziecka.

Z relacji rodziny wynika, że dwie urzędniczki Jugendamtu weszły do mieszkania w Hamburgu podczas nieobecności rodziców i siłą odebrali 10-ciomiesięczną Marcelinę. Dziecko w tym czasie znajdowało się pod opieką babci.

W rozmowie z Polskim Radiem kierownik konsulatu generalnego w Hamburgu Piotr Golema zapewnił, że wydział prawny konsulatu zainteresował się sprawą.

„Kontaktowaliśmy się z Jugendamtem telefonicznie, powiedziano nam, że otrzymamy informacje, na które czekamy. W zależności od ich treści będziemy podejmowali dalsze działania” – powiedział Piotr Golema.

Konsul Dariusz Pawłoś z ambasady RP w Berlinie potwierdził, że sprawa odebrania dziesięciomiesięcznej Marceliny leży w zainteresowaniu polskich placówek dyplomatycznych oraz polskiego ministerstwa sprawiedliwości.

/interia.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!