fotel w przychodni
Polska Wiadomości

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników miażdży tezy aborcjonistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Lepiej późno niż wcale – instytucja państwowa zajęła oficjalne stanowisko na temat ostatnich zdarzeń związanych ze śmiercią kobiety.
Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało oświadczenie na temat ostatnich wydarzeń. Czytamy w nim m.in.:
Zdecydowanie i stanowczo protestujemy, domagajac się pozostawienia oceny postepowania medycznego biegłym ekspertom, jako że przedwczesne osądy bez podstaw merytorycznych, bez znajomości pełnej dokumentacji medycznej to, w tak dramatycznych okolicznościach, podsycanie złych emocji w społeczeństwie służących pogarszaniu, a nie poprawie wspólnych wyiłków dla ratowania pacjentek. Jako Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników stoimy na stanowisku, ze obecnie prowadzona kampania przedwczesnych osądów jest zjawiskiem absurdalnym, głęboko niemerytorycznym, nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwą i rzetelną dyskusją i nosi znamiona linczu publicznego. (…) Pragniemy jednocześnie przypomnieć, że jeszcze żaden kraj nie stworzył systemu medycznego, który całkowicie wyeliminowałby możliwość wystąpienia powikłań. Niestety mogą one mieć najcięższy i najtragiczniejszy przebieg, zakończony śmiercią kobiety i dziecka. Nie oznacza to jednak, że ktokolwiek celowo dopuścił się zaniedbań.
Pełna treść oświadczenia znajduje się tutaj.
NASZA OCENA: W oświadczeniu zabrakło otwartej krytyki skrajnie lewicowego lobby aborcyjnego, które stoi za wspomnianymi  przedwczesnymi osądami i niemerytorycznymi atakami, za niszczeniem zaufania do lekarzy, wywieraniem na nich presji, a także straszeniem znajdujących się w ciąży Polek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!