Wiadomości

Polskie siły zbrojne mają liczyć 200 tysięcy żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polacy czują się bezpieczni, akceptują zwiększenie liczebności armii i wzrost wydatków na modernizację techniczną, którą uznają za konieczną – tak wynika z najnowszego badania CBOS. Wyniki sondażu na antenie TVP Info skomentował wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Zapowiedział także, że polska armia niemal dwukrotnie ma zwiększyć swoją liczebność.

– Dla większości Polaków informacje na temat Wojska Polskiego, na temat modernizacji armii są istotne. Tylko 10 procent respondentów nie ma na ten temat zdania – stwierdził w programie „Gość Poranka” Michał Dworczyk, wiceszef MON. 

Wiceminister obrony odniósł się w ten sposób do sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Poparcie dla zwiększenia wydatków na obronę Polski wyraziło niemal 75% respondentów. Ponad 87% pytanych uznało, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia.

– Sukcesywnie sprzęt jest wymieniany i pozyskiwany nowy – zaznaczył na antenie TVP Info Michał Dworczyk. – Dopinany jest kontrakt na patrioty, czyli system obrony przeciwlotniczej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!