Gospodarka Polska Wiadomości

Polskie “gwiazdy” promują kryptowaluty. NBP I KNF ostrzegają

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sieci, na portalach społecznościowych szerokim echem odbiło się zbliżające się seminarium Crypto Mission  na temat inwestowania w kryptowaluty. Wśród organizatorów jest Netleaders – firma, która wprowadza na rynek innowacyjną kryptowalutę Dascoin – ale są też takie znane nazwiska jak: Krzysztof Ibisz, Agnieszka Hyży, Dorota Gardias, Karolina Szostak, Rafał Maserak.
Redakcja portalu wnp.pl postanowiła zapytać u źródła, skąd wziął się pomysł na promocję nowej kryptowaluty przy pomocy tych znanych twarzy.

– Crypto Mission to globalny format wydarzenia promującego wiedzę na temat kryptowalut i ich zastosowania. Stałym elementem takich spotkań jest udział osób znanych i lubianych. Czy taka formuła sprawdzi się również w Polskich realiach, przekonamy się już niedługo. Z pewnością zaangażowanie konferansjerów z grona najbardziej rozpoznawalnych osób w kraju będzie dla gości atrakcją – mówi portalowi WNP.PL Paweł Skrzypczak, Global Team VIP Member w Dascoin.

Większość banków korzysta z twarzy celebrytów w reklamach telewizyjnych, ale są to produkty ogólnie znane i bezpieczne, a co najważniejsze – nie ostrzegają przed nimi Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego.

W sprawie kryptowalut jednak zaleca się ostrożność. Niedawno we wspólnym komunikacie NBP i KNF przypomnały, że “waluty wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez bank centralny państwa, nie są pieniądzem, tj. prawnym środkiem płatniczym, nie są walutą, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych oraz nie spełniają kryterium powszechnej akceptowalności w punktach handlowo-usługowych”.

W Stanach Zjednoczonych podobne praktyki są już na celowniku SEC. Celebryci angażujący się w promocję initial coin offering (ang. ICO) mogą być odpowiedzialni za potencjalne naruszenie przepisów dotyczących instrumentów finansowych na terenie Stanów Zjednoczonych, wynika z  najnowszego komunikatu SEC. Chodzi o bardzo znane nazwiska – m.in. Paris Hilton (LyndianCoin), Jamie Foxx (Cobinhood) oraz Floydzie Mayweatherze (Stox).

Źródło: wnp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!