Gospodarka Wiadomości

PolskiBus zostanie przejęty przez Niemców?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najbardziej znany przewoźnik autokarowy w Polsce zostanie „wiodącym partnerem” niemieckiego FlixBusa – informuje portal fly4free.pl..

Marka PolskiBus.com będzie stopniowo wygaszana w Polsce, a czerwone autokary przewoźnika będą się zmieniały w zielone, czyli takie, jakimi jeździ FlixBus. Ostateczna decyzja w sprawie daty nie zapadła, ale można się spodziewać, że będziemy mieli powtórkę z zeszłego roku, gdy Flixbus przejął europejskie operacje Megabusa (także, jak PolskiBus, należące do holdingu sir Briana Soutera) i po kilku miesiącach usunął markę swojego konkurenta z rynku – możemy przeczytać na stronie fly4free.pl.

FlixBus to niemiecka firma i jeden z największych przewoźników autokarowych w Europie, który przewozi łącznie ponad 40 mln pasażerów rocznie. Według informacji na stronie przewoźnika, dziennie oferuje on ponad 200 tys. połączeń międzymiastowych do 1400 destynacji w 26 krajach. Na swoim macierzystym rynku, czyli u naszych zachodnich sąsiadów, FlixBus ma aż 90 proc. udziałów w rynku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!