Wiadomości

Polski sąd nakazał wstrzymanie poszerzania Odry. „Niemcy triumfują”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Mimo ostrej krytyki ze strony Brandenburgii, w marcu Polska rozpoczęła zagospodarowywanie granicznej rzeki Odry. Ekolodzy oraz kraj związkowy Brandenburgia wystąpili na drogę sądową – i teraz odnieśli sukces w warszawskim sądzie” – pisze niemiecki portal rbb24.de.

Jak informuje portal rbb24.de, we wtorek po południu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok korzystny dla pozwu złożonego przez organizacje zajmujące się ochroną przyrody i uchylił decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – prace budowlane związane z poszerzeniem Odry powinny zostać wstrzymane.

„Ekolodzy obawiają się wyschnięcia terenów zalewowych i zniszczenia siedlisk rzadkich gatunków ryb, w tym jesiotra bałtyckiego i jesiotra złocistego” – czytamy. Wyrok w Warszawie nie jest prawomocny. Można go zaskarżyć w ciągu 30 dni za pomocą skargi kasacyjnej.

„Niemcy triumfują «polski» sąd wstrzymał inwestycje na Odrze. Dodajmy wstrzymał je w interesie Niemiec a pośrednio również Rosji” – komentuje całą sprawę korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!