Gospodarka Polska Wiadomości

Polski rząd rozważa tymczasowe przywrócenie możliwości handlu w niedzielę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rząd rozważa czasowe przywrócenie handlu w niedziele – podaje reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Jest to jedna z propozycji wsparcia dla gospodarki, którymi ma zająć się Rada Gabinetowa. Dziennikarz ustalił również, że władza chce zaoferować mikropożyczki dla drobnych przedsiębiorców.

Chodzi tutaj o 5 tys. złotych na pół roku dla firm zatrudniających do 9 osób. Z tej pomocy może skorzystać pół miliona firm. Odroczone mają być również składki ZUS, a firmy występujące o kredyt mają mieć zdolność kredytową obliczaną z końca 2019 roku.

Kolejne kroki mają być skierowane do branży transportowej. Agencja Rozwoju Przemysłu chce wydać prawie 2 miliardy złotych dla refinansowania rat leasingu, które mają zostać odsunięte w czasie. Ponadto, rzad ma ustalić, że jeśli branża turystyczna i transportowa ma straty większe niż 50 proc., to będzie mogła całą stratę odliczyć w korekcie podatku za 2019 roku. Państwo ma również – pod pewnymi warunkami przejąć płacenie nawet połowy pensji na okresie postojowym.

Rozwiązania, do jakich dotarło RMF pokazują, że rząd nie chce ani obniżać podatków ani anulować czy pozwolić na dowolność składek ZUS, które obciążają drobnych przedsiębiorców. Patrząc na dotychczasową politykę PiS to trudno było się jednak spodziewać takich kroków.

Czy ta decyzja będzie w stanie pomóc polskiej gospodarce?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!