Polska Świat Wiadomości

Polski GROM bierze udział w walkach z Państwem Islamskim? MON zaprzecza.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komandosi z GROM-u robią prawdziwą furorę w Syrii, a zagraniczne oddziały specjalne są pod wrażeniem umiejętności członków polskiej jednostki – twierdzi pismo „Intelligence Online”, wedle którego GROM współpracuje z siłami amerykańskimi w walce z Państwem Islamskim. MON zaprzecza.

Francuskie branżowe pismo „Intelligence Online” podaje, że polski GROM pomaga Amerykanom zwalczać terrorystów z ISIS i radzi sobie z tym zadaniem doskonale. Magazyn opublikował artykuł o Polakach zatytułowany „Polscy komandosi rozmieszczeni na syryjskiej pustyni”. Dowiadujemy się z niego o działaniach bojowych polskich sił specjalnych we współpracy z oddziałami amerykańskimi.

GROM zdaniem pisma stacjonuje w Jordanii, ale akcje z jego udziałem przeprowadzane są głównie na terenie Syrii oraz Iraku. Polska jednostka ponoć robi furorę i krzyżuje plany dżihadystów mocno dając im się we znaki. Pod wrażeniem Polaków mają być nie tylko Amerykanie, ale również Brytyjczycy i Francuzi, którzy również współpracują z polską jednostką na terenach okupowanych przez ISIS. MON wszystkiemu zaprzecza.

Czym jest GROM? Na oficjalnej stronie internetowej jednostki możemy przeczytać:

– Przez 20 lat istnienia Jednostka Wojskowa GROM zdobywała doświadczenia w misjach bojowych w różnych rejonach świata. Żołnierze Jednostki są gotowi do prowadzenia działań specjalnych w każdych warunkach klimatycznych, do czego przygotowują się w trakcie szkoleń specjalistycznych zarówno w ostrym klimacie Skandynawii, jak również w tropikalnej dżungli Ameryki Południowej. Doświadczenia i wnioski z misji powodują, że system szkolenia Jednostki jest nieustannie modyfikowany oraz dostosowywany do odpowiedzi na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!