Europa Polska Wiadomości

Polska Straż Graniczna zatrzymała dwoje Ukraińców podających się za Rumunów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal dzienniknarodowy.pl funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy posiadali podrobione rumuńskiego dowody osobiste.

1 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali na autostradzie A4 obywatela Ukrainy, który miał przy sobie rumuński dowód osobisty. Dokument wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Informacja otrzymana z rumuńskiej ambasady potwierdziła, że taki nigdy nie został wystawiony.

40-letni cudzoziemiec oświadczył, iż rumuński dowód osobisty kupił za 100 euro od swojego rodaka. Miał mu posłużyć w szybszym znalezieniu pracy na terenie Belgii. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 2 tys. złotych.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali wczoraj podróżującą autokarem 35-letnia obywatelkę Ukrainy, która podczas legitymowania okazała fałszywy rumuński dowód osobisty. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się, że jej ukraiński paszport został w Berlinie, natomiast podrobiony rumuński dowód osobisty załatwił jej przyjaciel.

Kobieta została zatrzymana za posługiwanie się podrobionym dowodem rumuńskim, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Maciej Pietraszczyk

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Czy tez zauważacie, że tego typu incydenty z udziałem naszych wschodnich sąsiadów są coraz częstsze?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!