Wiadomości

Polska przygotowuje się na napływ uchodźców z Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“To oczywiste, że w związku z sytuacją na Ukrainie przygotowujemy się na różne scenariusze. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia” – napisał na twitterze szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Wojewodowie skierowali do włodarzy miast prośby o wskazanie miejsc, w których mogą być zakwaterowani potencjalni uchodźcy z Ukrainy. Powiadomił o tym fakcie w mediach społecznościowych prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. Napisał, że burmistrzowie i prezydenci miast zostali poproszeni o przygotowanie list miejsc, w których mogą być zakwaterowani uchodźcy, ilu konkretna miejscowość może ich przyjąć oraz o koszty ewentualnego pobytu Ukraińców i adaptacji budynków.

“To oczywiste, że w związku z sytuacją na Ukrainie przygotowujemy się na różne scenariusze. Jednym z nich są działania wojewodów związane z ewentualnym napływem uchodźców z Ukrainy, którzy z powodu możliwego konfliktu, mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia” – napisał z kolei na twitterze szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!