Polska Wiadomości

Polska policja zatrzymała dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wmiejscowości Gajewo,w województwie kujawsko-pomorskim policja zatrzymała w czwartek wieczorem ciężarówkę, w którym podróżowało dwóch obcokrajowców – najprawdopodobniej Afgańczyków. Pojazd został przeszukany po zgłoszeniu innego kierowcy.

– Dyżurny KPP w Świeciu ok. godziny 20.20. otrzymał informację od polskiego kierowcy, który zatrzymał się w Gajewie, przy autostradzie A1. Do tego mężczyzny zwrócił się o pomoc inny kierowca narodowości macedońskiej przewożący ciężarówką warzywa i owoce. Zaniepokoił się, gdyż słyszał pukanie w swoim kontenerze – powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu Joanna Tarkowska.
Po przyjeździe policji kontener został otwarty. W środku były dwie osoby obcej narodowości. – Z ich oświadczenia wynika, że pochodzą z Afganistanu. To dwóch mężczyzn. Więcej danych nie mamy, gdyż dokumenty, którymi się posługiwali są nieczytelne. Obaj mężczyźni oraz kierowca ciężarówki zostali zatrzymani do wyjaśnienia – dodała rzecznik prasowa.

Wszyscy przebywają teraz w policyjnym areszcie w Świeciu.

Takie są procedury, które musimy stosować. Nie wiemy dokąd jechał samochód, gdyż jest to nowa informacja i czynności cały czas trwają – dodała Tarkowska

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!