Wiadomości

Polska firma będzie produkować szczepionkę na koronawirusa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska firma Mabion zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19 – podał Mabion, dodając, że zawarła też porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju ws. inwestycji do 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych.

„Zarząd Mabion S.A. informuje, iż w dniu 3 marca 2021 r. zawarł z Polskim Funduszem Rozwoju S.A. porozumienie w zakresie warunków brzegowych inwestycji PFR do kwoty 40 mln zł z przeznaczeniem na zwiększenie mocy produkcyjnych Spółki, w szczególności na potrzeby potencjalnej szerszej współpracy Spółki z Novavax, Inc. dotyczącej seryjnej produkcji szczepionki na COVID-19, będącej aktualnie w procesie rejestracji w Europejskiej Agencji Leków” – podała spółka Mabion.

Intencją stron jest inwestycja PFR w formie oprocentowanej trzyletniej pożyczki (lub emisji obligacji) udzielonej spółce do 30 mln zł oraz objęcia akcji spółki do 10 mln zł w ramach planowanej emisji akcji.

Mabion poinformował zarazem, iż zawarł umowę z firmą Novavax z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, na podstawie której Mabion – przy udziale Novavax – „podejmie działania związane z transferem technologii procesu produkcyjnego antygenu kandydata na szczepionkę na COVID-19 o roboczej nazwie NVX-CoV2373 oraz przeprowadzi w zakładzie Spółki próby techniczne procesu w skali komercyjnej”.

/TVP Info, fot. Grzegorz Gałasiński / Łódź Nasze Miasto/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!