Wiadomości

Polska firma będzie płacić pracownikom po 500 zł za zaszczepienie się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koncern spożywczy Maspex zdecydował, że każdy z pracowników, który podda lub poddał się szczepieniu przeciwko Covid-19 otrzyma premię finansową w wysokości 500 zł. Firma zapewnia jednak, że szczepienie jest dobrowolne.

– Traktujemy to jako inwestycję w nasze wspólne bezpieczeństwo. Decyzja o szczepieniu jest dobrowolna i każdy pracownik podejmuje ją osobiście – mówi odpowiedzialna za komunikację Grupy Maspex, Dorota Liszka.

Firma, która zatrudnia ok. 6 tysięcy osób, ma zorganizować szczepienia w zakładzie pracy. Szczepieni będą zarówno pracownicy, jak i ich rodziny. Premia dotyczyć będzie jednak wszystkich zaszczepionych pracowników, również tych, którzy przyjęli preparat w ramach tradycyjnej procedury poza firmą.

W pilotażowym programie szczepień w zakładach pracy udział ma wziąć osiem przedsiębiorstw – cztery spółki Skarby Państwa i cztery prywatne.

– Maspex daje 500 zł wszystkim pracownikom, którzy się zaszczepili lub zaszczepią. Podkreśla jednak, że jest to „dobrowolne” — pisze na Twitterze Janusz Piechociński.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!