Wiadomości

Polska armia wezwie 50 tys. rezerwistów na ćwiczenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

50 tys. rezerwistów zostanie wezwanych w tym roku na ćwiczenia wojskowe. W grupie tej znajdą się prawnicy, lekarze i kierowcy – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta, powołując się na informacje uzyskane w Sztabie Generalnym WP, podkreśla, że 50 tys. osób, które mają zostać wezwane na ćwiczenia w 2020 r., to zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym (39 tys.).

Dziennik spodziewa się, że ćwiczenia będą bardziej intensywne niż teraz. Częściej niż szkolenia jednodniowe organizowane będą dłuższe: od 5 do 12 dni – czytamy.Według “Rz” wojsko chce przekwalifikowanie żołnierzy do innych specjalności.

W grupie wzywanych na ćwiczenia mogą znaleźć się pracownicy korpusów: medycznego, sprawiedliwości i prawnego, duszpasterstwa, finansowego, Sił Powietrznych, a także kierowcy, operatorzy sprzętu inżynieryjnego oraz kucharze.

Jak czytamy w gazecie, wojsko częściej będzie wzywało na ćwiczenia w trybie natychmiastowego stawienia się w jednostce. Rezerwiści będą musieli stawić się na miejscu w ciągu czterech godzin.

Sztab Generalny Wojska Polskiego będzie wzywał rezerwistów przed dużymi ćwiczeniami. Mowa m.in. o manewrach wojsk amerykańskich Defender 2020 oraz ćwiczeniu Anakonda-20.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!