Polska Świat Wiadomości

Polska ambasada zachęca Filipińczyków do osiedlania się w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Polska chce zatrudnić więcej pracowników z Filipin – ogłosiła jeszcze na początku listopada Joanna Wasiewska z ambasady RP w Manili. Informację tę podała 11 listopada br. rządowa agencja prasowa Philippine News Agency (PNA), ale dopiero teraz informacja ta dotarła do nas.

– Polska jest jedną z najbardziej rozwijających się gospodarek w Europie, ale ubytek naszej siły roboczej nie może zaspokoić potrzeb ciągłego rozwoju w naszym kraju. Mamy nadzieję, że uda nam się przyciągnąć filipińskich pracowników. Nawet jeśli w zimie jest zimno, można się spodziewać naszego najgorętszego powitania – powiedziała dziennikarzom Wasiewska.

Zapewniła, że ​​polski rząd chce rozszerzyć „kontakty międzyludzkie”, ruch turystyczny, promować wymianę w edukacji i kulturze z rządem filipińskim.

– Chcemy również stymulować współpracę gospodarczą. Główne kategorie eksportu to części zamienne i żywność, a importujemy głównie produkty elektroniczne – dodała.

Czyżby całą narracja rządzących o kategorycznym nieprzyjmowaniu imigrantów była tylko kurtyną mającą zakryć prawdziwy stan rzeczy? Czekamy na wasze komentarze.

Czytaj też:

Filipińska kultura gwałtu

Źródło” dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!