Europa Islam Polska Wiadomości

Polska ambasada we Włoszech zaleca zachowanie w naszym kraju szczególnej ostrożności w okresie świątecznym z powodu wzmożonego zagrożenia terroryzmem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie informuje, że we Włoszech utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. W związku z powyższym w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wydarzeń o charakterze masowym takich jak np. jarmarki bożonarodzeniowe” – głosi oświadczenie na stronie internetowej polskiej placówki dyplomatycznej.

„W razie wystąpienia zagrożenia należy bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych – takiej treści oświadczenie ukazało się na stronie internetowej polskiej placówki dyplomatycznej.” – dodała polska ambasada.

W sierpniu Państwo Islamskie opublikowało film pokazujący, jak jego bojownicy niszczą fotografie papieża Franciszka i grożą, że przybędą do Rzymu. W ostatnim czasie, liczne groźby i propagandowe materiały terrorystów z Państwa Islamskiego, mogą być zdaniem wielu ekspertów ich reakcją na porażki odniesione w Syrii i Iraku.

 Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!